Bir dahaki sefere yemek pişirdiğinizde ve tavaya bir parça zeytinyağı eklediğinizde, Iberia’da üretilmesi için iyi bir şans olduğu için şişenin arkasına hızlı bir göz atın! İspanya, dünyadaki en iyi zeytinlerden bazılarını üretmesiyle ünlüdür ve daha sonra hem zeytinyağı yapmak hem de sofralık zeytin olarak yemek için kullanılır.

Aslında, İspanya dünyadaki toplam zeytinyağının yaklaşık yarısını üretmekte, bunun% 46’sı ihraç edilmektedir ve bu da onları dünyanın önde gelen zeytinyağı üreticisi ve ihracatçısı yapmaktadır. Peki zeytinler nasıl bu kadar yaygın ve popüler oldu?

İlk zeytin ağaçları 3.000 yıl önce İspanya’ya ilk üzümlerini veren aynı insanlar olan gezgin Fenikelileri tarafından getirildi! O zamandan bu yana, Zeytin endüstrisi her yıl 250 farklı zeytin ağacında 350 milyondan fazla zeytin yetiştiriyor.

Bu nedenle, Iberia’daki tırcıların, bölgedeki üzüm bağlarında çalışan çiftçiler için zeytinyağı ve ekipman ihracatı konusunda önemli bir rol oynaması şaşırtıcı olmayacaktır.

Yani, ister zeytin hayran olun isterseniz olmayın, bu dünyaca ünlü endüstrinin bir parçası olmak ve ziyaret etmek için zaman ayıracağınızı umuyoruz. Sürücülerin bu hassas ve lezzetli kargoyu teslim etmeleri için bolca iş olacağından eminiz!

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir